KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS R. KAROBLIS: VOKIEČIAI ATĖJO TODĖL, KAD MES PIRKOME „BOXER’IUS“

karoblis_1Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas mano, kad Lietuva turi mokėti už NATO gynybą: gausus karinės įrangos pirkimas iš Vokietijos dėl vokiečių sprendimo vadovauti batalionui Lietuvoje ir turėsime apie 2 tūkstančius užsienio karių, kuriuos taip pat turime aprūpinti.

Apie tai ministras Karoblis sakė Interviu BNS.

Gausus karinės įrangos pirkimas iš Vokietijos ir vokiečių sprendimas vadovauti batalionui Lietuvoje yra nesusisiekiantys indai?

Tai gali turėti teigiamos įtakos, bet kaip ekonomistas, noriu pasakyti, kad vokiečiai atėjo todėl, kad mes pirkome „Boxer’ius“…Taip pat mes pirksime ir iš amerikiečių ir kitų Europos Sąjungos šalių. Pirkimus iš Izraelio irgi lemia ne politiniai dalykai, o technologija, kokybė ir kaina.

Vilniuje pristatyta ið Vokietijos atgabenta pëstininkø kovos maðina „Boxer“.Siekiant, kad sąjungininkų pajėgų buvimas regione veiktų kaip atgrasymo priemonė, NATO priešakinių pajėgų batalionai turi būti su atitinkamais pajėgumais ir ginkluote, o prireikus ir pasirengusios koviniams veiksmams. Savo ruožtu Lietuva yra visiškai pasiruošusi priimti atvykstančias pajėgas – geriname savo infrastruktūrą, treniravimosi sąlygas bei pajėgų priėmimo procedūras, jog šių pajėgų dislokavimas būtų sklandus ir efektyvus“, – sakė ministras R. Karoblis.

Bet kodėl Lietuva turi apmokėti Vokietijos karius?

Apie tai skundė Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas sausio 11-ąją LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“.

Suprantu, kad esate linkęs riboti šauktinių skaičių, nedaryti visuotinio šaukimo ir pirmiausiai aprūpinti reikiama įranga kariuomenę, kurią turime dabar?

zukas_170130J. V. Žukas: Nemanau, kad nereikia visuotinio šaukimo, apie tai galima diskutuoti. Ateityje tai gali būti geriausiais variantas ruošiant rezervą Tėvynės gynybai, bet reikia pažiūrėti, kaip visa tai išsidėstys laike – kada galėsime pasiruošti, paruošti personalą, infrastruktūrą. Taip pat turime pasižiūrėti, ką darome šiandien. O šiandien mes vykdome labai daug brangių projektų, turėsime apie 2 tūkstančius užsienio karių, kuriuos taip pat turime aprūpinti, suteikti galimybę atlikti pratybas kartu su Lietuvos kariuomenės daliniais. Tai išties milžiniškas krūvis. Pokalbius apie visuotinį šaukimą tęsime, dėl terminų kol kas nesame apsisprendę. Atliksime analizę ir tada pateiksime savo vertinimus.

Žinoma, kad kitąmet krašto apsaugos finansavimas turėtų pasiekti apie 1,8 proc. BVP, o 2018 m. žadami ir 2 procentai. Taip pat premjeras Saulius Skvernelis išreiškė paramą nuo 2020 metų išlaidas gynybai didinti iki 2,5 proc.

Bet Vokietija 2017 metais gynybai išleis 37 mlrd. eurų, o tai yra 1,2 proc. BVP.

Ar Lietuva turi mokėti už Vokietiją?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s